Twój Gabinet Fizjoterapeutyczny

Zabiegi

Zadzwoń do mnie +48 606 643 116 lub napisz wiadomość
Zabiegi wykonuję od poniedziałku do piątku 9:00 - 18:00

Terapia Czaszkowa

Układ nerwowy człowieka rozpoczyna się w mózgu i dociera do każdej części ciała.

Terapia Czaszkowo-Krzyżowa to forma odbioru informacji jakie przekazuje nam ciało pacjenta. Nośnikiem takiej informacji jest płyn mózgowo–rdzeniowy, który krąży w naszym organizmie od przestrzenie czaszki poprzez kanał kręgowy do kości krzyżowej, a stąd do wszystkich narządów naszego ciała.

Płyn mózgowo–rdzeniowy pulsuje. Dzięki tej pulsacji możemy zaobserwować minimalną ruchomość kości czaszki, kości krzyżowej, którą terapeuta odczytuje i interpretuje. Nasz organizm jest całością i tylko tak należy do niego podchodzić. W trakcie zabiegu odbieramy informację o blokadzie, deformacji czy problem z jakim przyszedł do nas pacjent w danym dniu. Terapia pozwala na odnajdywanie nieprawidłowości pomogą je „uwolnić” oraz doprowadza do „samo uleczenia” Jest to technika, którą z powodzeniem możemy łączyć ze znanymi i na co dzień wykorzystywanymi technikami. Jest techniką komplementarną.

Terapia Czaszkowo–Krzyżówa jest terapią przyczynowo-skutkową.

Jak wygląda taki zabieg?
Terapię wykonujemy w wygodnej nie krępującej ruchów odzieży. Pacjent układa się na stole. Terapeuta w trakcie zabiegu, który trwa ok 60–90 minut, wykonuje układy terapeutyczne poprzez ułożenie rąk na kości krzyżowej, stopach, głowie, brzuchu. Dotyk, który stosujemy jest bardzo delikatny (ok 5 gram) mimo tak delikatnego dotyku dobry terapeuta potrafi wyczuć pulsację płynu mózgowo–rdzeniowego oraz ruchy kości czaszki i kości krzyżowej. Podczas wykonywania układów terapeutycznych jest w stanie cofnąć objawy lokalnej niedyspozycji tkanki, oddziaływać na odległe narządy i cały układ homeostazy organizmu. Terapia CK stwarza możliwości do pracy z traumą różnego pochodzenia.

Wskazaniem do zabiegu: - narządu ruchu: zmian zwyrodnieniowych i pourazowych ,
- układu nerwowego: migreny, przemęczenie, nadpobudliwość, padaczka, depresja, nerwice, zaburzenia snu, stany po śpiączce mózgowej, udary,
- układu hormonalnego: zaburzenia miesiączkowania, niektóre rodzaje niepłodności cukrzyca,
- układu trawiennego: bóle czynnościowe, zaparcia, biegunki, kolki,
- układu odpornościowego,
- traumy okołoporodowej dziecka i matki, stanów wymagających manipulacji w obrębie kości czaszki (np .interwencja stomatologiczna, chirurgiczna),
- schorzenia u dzieci: MPDZ, ADHD, autyzm, wcześniactwo.

Przeciwwskazania do zabiegu: - ostre stany wymagające natychmiastowej interwencji lekarskiej,
- świeże urazy przebiegające z krwotokiem,
- aktywne fazy schorzeń psychicznych,
- pierwsze trzy miesiące ciąży, zagrożenie poronienia.

Czas trwania zabiegu jest uzależniony od stanu pacjenta może trwać od 60 do 90 minut.